Shakti turban, Mix Dark Brown/Blooming Pink, Vascoza din bambus
Alti clienti au cumparat si
Poate te intereseaza si
Descriere
Turban Shakti, din vascoza de bambus, vine si cu un design diferit in acest model, dar la fel de ingenios.
Un turban de baza uni si bentita frumos imprimata cu un crem bland, decorat cu boboci roz-trandafirii si flori stilizate aurii. Culorile moi se vor potrivi cu o largă varietate de tonuri ale pielii și se asorteaza perfect cu îmbrăcămintea usoara de vară. este fabricat dintr-un material moale, extrem de confortabil, acest design asigură o bună stare de bine.
Efectul anti-transpiratie ofera confort toată ziua. Reglează temperatura capului si absoarbe umiditatea la nivelul scalpului. Dintr-un material natural, turbanul din bambus este lipsit de orice substanțe chimice și nu va irita pielea fragila după tratamentul cancerului.
Shakti este un accesoriu inteligent care nu necesită timp pentru un aranjament deosebit. Este o alegere excelentă pentru protejarea scalpului tau in sezonul cald.
Turbanul are o bandă largă atașată, care poate fi folosită pentru a crea volum suplimentar. Pentru un aspect proaspăt și elegant, răsuciți ușor banda pentru a face un finisaj inteligent în jurul turbanului. Bandă este imprimată pe o parte și imprimata solid in crem pe cealaltă. Așadar, dacă doriți să diminuati printul în unele zile, puteti folosi doar partea colorată solidă ca bandă largă și astfel veți avea un turban cu un aspect nou.
Amintiți-vă că este ușor să creați forma în V pe aproape toate modele Caretech® Bamboo. Trebuie doar să împingi o parte din țesătură sub margine pentru a face acest lucru - încercați să o exersați! Este un finisaj frumos si elegant.
Marime europeana universala, 54-58cm, reglabila, fara cusaturi iritante pentru pielea fragila dupa chimioterapie sau in cazul unui scalp cu par rar si subtire.
- Turban cu bandă atașată
- Ușor de montat și de aranjat
Compozitie: 95% vascoză din bambus Caretech® Bamboo, 5% spandex
Intretinere: Pentru a va asigura ca produsul arata ca nou chiar si după mai multe spalari, va recomandam sa il spalati manual folosind un agent de spalare pentru articole delicate. Uscati-l asezandu-l plat pe un prosop curat si uscat.